Tu neesi resns! Tavs vēders vienkārši ir uzpūties.

 

 

Daudzi cilvēki domā, ka uzpūties vēders ir tas, ka gremošanas sistēmā uzkrājušās gāzes, kas vēderu nepatīkami izstiepj uz āru.  Viņi jūtas pilni un vēders ir uzpūties. Mēs visi zinām, ka šī bieži sastopamā problēma rodas pēc smagas maltītes vai pēc konkrēta ēdiena. Bet ir daži cilvēki, kuri jūtas pilni un piepūsti visu laiku.

Te ir daži iemesli kāpēc tā notiek:

 

 • Pirmais, tu nepietiekami dzer ūdeni – tev būtu jāzin, ka vairums veselības problēmas rodas dēļ tā, ka tu nedzer pietiekami daudz ūdeni katru dienu. Un visbiežāk tas notiek, ja dzer daudz kafiju un alkoholu. Tātad, ja tu dzer kafiju vai alkoholu, tad pārliecinies, ka izdzer vismaz 6 – 8 glāzes ūdens dienā. Tev vajadzētu zināt arī to, ja nedzersi pietiekami daudz ūdens, tad tavs organisms sāks meklēt jebkādu šķidrumu no tava ķermeņa, kas nozīmē, ka uzpūties vēders var izraisīt šķidruma aizturi. Dēļ šī iemesla, tev jāsāk dzert daudz ūdens.
 • Aizcietējumi – ja tu mokies ar aizcietējumiem, tad tev vajag uzņemt vairāk šķiedrvielas, lai paātrinātu procesu un tiktu vaļā no vēdera uzpūšanās. Gāzes ir ieslodzītas tieši aiz izkārnījumiem un tas var izraisīt vēdera uzpūšanos.
  Pirmais, šķiedrvielas sāc ēst pamazām, nesāc ēst pārāk daudz, jo tas visu padarīs vēl sliktāk.
  Un pārliecinies, ka baltmaizes vietā izvēlies pilngraudu maizi, ēd vairāk ogas.
 • Tu esi pārāk nervozs – nesenais pētījums atklāja, ka pārāk liela nervozitāte ir iemesls vēdera uzpūšanās gadījumā.  Iespējams, tas ir tad, kad esi nervozs, smadzenes novērš gremošanas sistēmu no pareizas darbības.
  Atbrīvosies no stresa – atrisināsi šo vēdera uzpūšanās problēmu.
 • Tu pārāk ātri ēd – ja tu nesakošļā pareizi ēdienu, tavi ķermeņa procesi palēninās un parādās arī uzpūties vēders. Tāpēc, ēd mazus kumosus un lēnām. Izbaudi šo procesu.
 • Ogļhidrāti – tev vajadzētu zināt arī to, ja uzņemsi pārāk daudz ogļhidrātus, tas izraisīs vēdera uzpūšanos. Tātad, lai atrisinātu šo problēmu, ēd pārtiku ar zemu ogļhidrātu saturu. Kā arī, aizvieto cukuru un alkoholu ar dārzeņiem un augļiem.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: