TAUKSKĀBES ir daudz svarīgākas nekā mēs domājam

Lai automašīna darbotos tai ir nepieciešama degviela. Tas pats attiecas arī uz tavu ķermeni – tam ir nepieciešamas pareizās vielas, lai tas optimāli funkcionētu. Dzert ūdeni, jā! Vingrot, jā! Ēst veselīgi, jā! Mēs cenšamies cik vien varam, bet kādi ir jaunie zinātnes atklājumi? 

Izpratnes parādīšanās
Mūsu uzturs pēdējo 60 gadu laikā ir krasi mainījies uz sliktāko pusi. Zinātnieki un veselības uzraudzības iestādes arvien vairāk sākušas norādīt uz mūsu nesabalansētu taukskābju uzņemšanu, jo īpaši par pārmērīgu omega-6 (augu eļļas un rūpnieciski apstrādātie produkti) attiecībā pret omega-3 taukskābēm (no treknām zivīm līdz tradicionālajai pārtikai) patēriņu.

 

Uzziniet vairāk par ZINZINO produkciju

 

Zinzino galvenā koncepcija ir balanss . Zinātnieku jaunā izpratne par balansu ietver proporciju starp omega-6 un omega-3 neaizstājamām taukskābēm. Abas taukskābes ir neaizstājamas un ļoti svarīgas daudzu organisma funkciju nodrošināšanai. Problēma ir nepareiza taukskābju proporcija starp šīm divām taukskābēm, to radījušas izmaiņas mūsu uzturā iepriekšējos gados. Pārāk daudz omega-6 taukskābju jūsu uzturā rada disbalansu. Ja uzņemat pārāk maz neaizstājamo omega-3 taukskābju EPS un DHS, arī tas rada disbalansu.

Noskaidrojiet, vai jūsu omega-6 un omega-3 līmenis ir sabalansēts ar Zinzino BalanceTest palīdzību, tad lietojiet garšīgos Balansa produktus , lai iegūtu optimālu omega-6 un omega-3 proporciju organismā.

 

TAUKSKĀBES
– ir daudz svarīgākas nekā mēs domājam

Desmitiem gadu mēs esam ēduši zema tauku satura produktus un domājuši, ka tas ir labi, ēst pēc iespējas mazāk tauku saturošus produktus. Tas ir tāpēc, ka ļoti daudzi no mums domā, ka nedaudz tauku vai vispār nemaz tauku ir vienādojami ar labu veselību.
Tikpat daudzi no mums arī uzskata, ka zemu saturošs tauku uzturs palīdzēs samazināt ķermeņa svaru, kā arī samazinās risku saslimt ar sirds slimībām un dzīvot veselīgāku dzīvi.

 

 

Bet vai tiešām patiesībā ir labi savā ikdienas uzturā iekļaut taukus?


Jaunākās studijas pierāda, ka ne visi tauki ir vienādi. Mēs apskatīsim detalizētāk šos dažādos tauku veidus un kā tie mūsu uzturā var uzlabot mūsu ikdienu, veselību…

 

 

Piesātinātās, mononepiesātinātās un polinepiesātinātās taukskābes


Triglicerīdi ir visizplatītākie tauki mūsu ķermenī un pārtikā, tie sastāv galvenokārt no tā sauktajām taukskābēm.
Taukskābes parasti iedala trīs grupās:
piesātinātās,
mononepiesātinātās un
polinepiesātinātās.
Mononepiesātinātās un polinepiesātinātās taukskābes kopīgi dēvē par nepiesātinātām taukskābēm.

 

Kā zināt, kuri no taukiem ir labi priekš mums?


Pareizā atbilde veselīgam uzturam, izvēlēties pārtikas produktus, kuri satur lielu daudzumu “labos” taukus un samazināt vai atturēties pilnībā no pārtikas produktiem, kuri satur lielu daudzumu “sliktos” taukus.

Nepiesātinātie vai polinepiesātinātie tauki, bieži klasificēti kā “labie” tauki. Tie satur EFS (Essential) taukskābes, kuras mūsu ķermeņi nespēj ražot. Mums tās ir nepieciešams uzņemt ar pārtikas vai uztura bagātinātāju palīdzību. Šie tauki ir svarīgi labas veselības iegūšanai un saglabāšanai.

Piesātinātie tauki vai transtaukskābes tiek sauktas arī par “sliktiem” taukiem, ir pierādīts, ka to daudzums palielina saslimšanas risku, kā arī paaugstina kaitīgā holesterīna līmeni.

 

Uzziniet vairāk par ZINZINO produkciju

 

 

PAR TO, KĀ
ATRAST BALANSU

Mēs esam dzirdējuši, cik svarīgi ir iekļaut omega-3 ikdienas uzturā, un mēs cenšamies ēst “labos” taukus, kā piemēram, zivis. Tomēr, bieži vien mūsu organismā omega-3 daudzums ir nepietiekams salīdzinājumā ar omega-6. Tādos gadījumos, tas rada disbalansu organismā.

Problēmas cēlonis ir, ka taukskābes omega-6 un omega-3 konkurē ar tiem pašiem fermentiem, kas attiecīgi pārstrādājas to visnoderīgākajā formā. Tas nav tikai atkarīgs no tā, cik daudz tu patērē, bet arī no tā, kā taukskābju sadalījums izskatās. Jo vairāk omega-3 jūs ēdat, jo mazāk omega-6 ir pieejama organisma audos.

 

Atrast balansu starp omega-6 un omega-3

Balanss attiecas uz omega-6 un omega-3 attiecību. Ja starp šīm divām taukskābēm ir disbalanss, tad rodas problēmas. Pārmērīga omega-6 uzņemšana un pārāk maza omega-3 (EPS un DHS) rada disbalansu. Zinzino piedāvā virkni produktu, kas palīdz organismam sasniegt balansu, kā arī testu, kas norāda vai Jūs esat balansā vai nē.

 

Krasas izmaiņas


Cilvēka attīstības gaitā arī ikdienas uzturs ir strauji mainījies. Mūsu senči uzturā lietoja aptuveni vienādu daudzumu omega-6 un omega-3, un tiem bija ideāla attiecība 1:1, savukārt vidusmēra cilvēks šodien apēd ļoti daudz omega-6, kas tiek uzņemta ar augu eļļu un mūsdienu pārstrādātajiem pārtikas produktiem, bet ļoti maz produktu ar lielu omega-3 daudzumu (taukskābēm DHS un EPS), piemēram, treknās zivis un tradicionālie pārtikas produkti no augu valsts. Rezultāts ir tāds, ka balanss ir samazinājies.

Šodien Eiropas vidējā attiecība starp omega-6 un omega-3 ir 15:1, bet ASV 25:1 un pat augstāka.

Vadošās veselības aizsardzības iestādes (tostarp Ziemeļvalstu Veselības ministrija) iesaka balansa attiecību 5:1 vai mazāk, lai organisms būtu balansā.

 

VAI TEV  IR  VAI  NAV  LĪDZSVARS?

Zinzino Balance tests var sniegt Jums atbildi. Tas ir vienkāršs asins analīzes tests mājas lietošanai, kas tiek veikts ar nelielu dūrienu pirkstā un dažiem asins pilieniem, pēc tam tas tiek analizēts kādā no Ziemeļvalstu laboratorijām. Tests nosaka Jūsu taukskābju profilu un parāda, vai Jums ir nesabalansēts, daļēji sabalansēts vai sabalansēts uzturs. Testa veikšana aizņem mazāk nekā minūti, un Jūs saviem rezultātiem varat piekļūt anonīmi apmēram pēc 20 dienām.

Balance tests nosaka 11 taukskābju līmeņus asinīs ar precizitāti līdz 98%. Jūs uzzināsiet savu omega-3 procentuālo līmeni un jūsu omega 6:3 attiecību, papildus saņemot ziņojumu, lai gūtu izpratni par veselību un uzturu.
Ja Jūs esat Balance produktu abonementa klients un Jūsu pirmā testa rezultāti ir 90% vai vairāk, Jums ir tiesības pārtraukt līgumu un atgriezt neizmantotos produktus un Zinzino Jums veiks atmaksu par starta komplektu.

Balance tests ir informatīvs nevis diagnosticējošs tests. Ziņojumā būs izklāstīts Jūsu taukskābju profila svarīgums un tas sniegs skaidrojumus, un ieteikumus par uzturu.

 

ZINZINO produktu pasūtīšana

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: