sigils – liels spēks mazā simbolā

 

Sigilla vai sigils; no latīņu valodas sigillum (“zīmogs”) ir simbols, kas tiek izmantots maģijā. (Iespējams, tas var būt saistīts ar ebreju vārdu Segul, kas nozīmē “vārds, rīcība vai talismans”.)
Viduslaikos, Sigils tika izmantots maģiskajos rituālos kā okultisma zīmes, kuros izsauca dažādus dēmonus un eņģeļus.
Šī jēdziena pašreizējais pielietojums iegūts no renesanses maģijas, kas savukārt ir iedvesmas avots no senlietu maģiskajām tradīcijām.

Mūsdienās, it īpaši haosa maģijas kontekstā, tas attiecas uz sigila veidotāja vēlamā rezultāta simbolisku attēlojumu.

Simbolu izmantošana priekš maģiskajiem vai okultisma mērķiem bija izplatīta vismaz kopš Neolīta laikmeta.
Kā daži piemēri no citām kultūrām ietver jantras no Hindu tantras, rūnu maģija starp ģermāņu tautām un vevedu izmantošana Voudonā.

Mūsdienās sigila jēdzienu galvenokārt popularizēja Ostins Osmans Speirs (Austin Osman Spare). Viņa izstrādātā metode kā savu domu izteikt ne tik daudz vāŗdos, bet gan kā abstraktās zīmēs (parasti monogramma), kas ir bagātīgi uzlādētas ar sigila veidotāja nodomu, iztēli un gribasspēku.

O. O. Speira tehnika tagad ir zināma kā sigilizēšana, kurš ir galvenais elements haosa maģijā.

Par cik katrs cilvēks būtībā ir individuāls, savādāks, tad arī pašam vajadzētu izveidot savu sigila unikālo simbolu, jo pašam to veidojot, tu uzlādē ar savu enerģiju.

Sigila maģiskais mērķis ir izveidot simbolu vai attēlu, kas parāda mūsu vēlmes un mūsu būtību. Tā nav ne piktogramma, ne ikona, kura atspoguļo mūsu vēlmju nozīmi… Nē, ir pat vēl labāk, jo no pirmā acu uzmetiena mūsu prāts nespēj saprast vai izanalizēt tās nozīmi.
Mērķis ir pārvarēt prātu.
Sigils ir vēstījums mūsu zemapziņai. Aicinājums mainīties vai rīkoties, vai arī pārveidoties, kas nav mūsu prāta robežās to sasniegt.

Lūdziet, un jums tiks dots.
Meklējiet, un jūs atradīsiet.
Klaudziniet, un jums atvērs.
Ikviens, kas lūdz, saņem
un, kas meklē, atrod,
un tam, kas klaudzina, atvērs.
Mat. 7:7 – 8

 

KĀ IZVEIDOT SAVU SIGILU

Sāksim jau ar to, ka nav tikai viena speciāla metode kā sigilu izveidot. Metodes ir vairākas un jūs paši varēsiet izvēlēties, kura būs īstā un vispiemērotākā. Es jums parādīšu dažas vienkāršas metodes, kuras es pati izmantoju. Nav svarīgi, kuru jūs izvēlēsieties, galvenais, ka jūs paši zināsiet un apzināsieties tās spēku un iedarbību. Jūs jutīsiet paši J.

Jums vajadzēs:

  • Zīmuli vai pildspalvu. (es izmantoju melno flomāsteru)
  • Baltu papīru. Katram gadījumam vairākas.

 

Pirmais solis ir izdomāt, ko jūs vēlaties? Kas ir tas, ko jūs gribat vai iekārojat? Jums tas tiešām ir kārtīgi jāizdomā… tas ir vissvarīgākais. Kad esat izdomājuši, tad jums sava vēlme jāpārvērš sakarīgā, īsā un tagadnes formas teikumā.

Protams, teikumam vajadzētu būt arī kodolīgam. Jo, piemēram, ja jūs vēlaties jaunu darbu, tad nevajadzētu rakstīt: “Es strādāju savā sapņu darbā”. Vajag precizēt tieši kurā darbā, kādā amatā. Un izlaidiet negatīvos vārdus.

Es, kā piemēru, esmu izvēlējusies: “Es dzīvoju pārticībā”
Nākošais, no teikuma, no sava spēka teikuma, izsvītrojiet visus patskaņus un burtus, kuri atkārtojas. Tagad ir palikuši tikai tie burti ar kuriem mēs strādāsim. Tātad, “Es dzīvoju pārticībā”, paliek – S D Z V J P R T C B
Tagad, sāc zīmēt un likt šos burtus kopā. Zīmē vienu pie otra, arī, lai tie krustojas, lai ir kāda kopīga līnija. Sākumā noteikti tas neizskatās pēc simbola, it īpaši pēc spēka simbola sigila, bet turpiniet likt kopā. Tas nekas, ka tas izskatās pēc kaut kādas čupas ar samestiem burtiem  viens otram virsū. Jūs varat arī izrotāt simbolu kā jums patīk, varat darīt tā, kā jums liekas pareizi vai skaistāk. Sākums vienmēr ir grūtāks. Pēc pāris reizēm zināsiet un jutīsiet kā ir pareizāk.
Šajā reizē nav “pareizi” vai “nepareizi”… Ja jums liekas, ka tā ir pareizi, tad tā noteikti arī ir.
Arī mans sigils nav no tiem skaistākajiem, bet es zinu kam viņš ir paredzēts un ko man tas dos J.

 

 

 

 

 

 

 

Lūk, sigils ir pabeigts un pirmā metode ir apgūta.

Tagad otrā. Nolieciet priekšā baltu lapu, paņemiet rakstāmo. Iedomājieties savu mērķi vai to, ko ļoti vēlaties, tieši tāpat kā pirmajā metodē. Aizveriet acis un ar savām izjūtām zīmējiet uz lapas visu ko jūtat… Kaut vai ķēpājaties. BET to dariet neatlaižot rakstāmo no lapas. To visu izdariet vienā vilcienā.
Atveriet acis. Kas ir tas, ko jūs pirmo ieraudzījāt? Varbūt kāda forma, līnija, simbols? Iezīmējiet to spēcīgāk ar treknāku līniju. Pēc tam pārzīmējiet to uz otras lapas. Vislabāk to izdarīt uzliekot baltu lapu virsū uz jūsu mākslas darba un pārzīmēt simbolu.
Lūk, tāds nu sanāca man. Nedaudz piezīmēju ko klāt, lai patīkamāk manām acīm. Tāpēc, droši, dariet kā patīk.

                                                

 

 

Maģiskais kvadrāts

Trešā metode ir tāda, kurai būs vajadzīgs palīgs sigila tapšanā. Šis palīgs ir maģiskais kvadrāts. Iespējams,  jūs esat par tādu dzirdējuši, bet īsumā pastāstīšu, kas tas ir. Maģiskais kvadrāts (kamaes) – Garu nosaukumi, kuri tika pārveidoti uz cipariem, kas pēctam izvietoti uz šī maģiskā kvadrāta tā, lai šie cipari vertikāli, horizontāli un diognāli būtu viena summa. Šajā gadījumā summa ir 15.
Lai izveidotu sigilu uz šī maģiskā kvadrāta vajadzēs
alfabētisku tabulu ar cipariem (attēlā nedaudz zemāk).

 

                     

 

Atkal ņemam rokā rakstāmo un noliekam priekšā baltu lapu. Izdomājam mērķi, kuru vēlamies sasniegt. Darām to pašu, ko pirmajā sigila veidošanas metodē. Uzrakstam vienkāršu, kodolīgu teikumu tagadnes formā. Atkal izņemam patskaņus un atkārtojošos burtus.

Šoreiz es izmantošu vieglu vārdu, ne teikumu, tā, lai vieglāk saprast kā to uzzīmēt.
Vārds “Laime”. Izņemot patskaņus sanāk – L M E.

Skatoties tabulā, mēs redzam, ka burtiem ir savs skaitlis. Uzrakstam tos zem burtiem uz savas lapas.

 

 

Tagad pārzīmējiet maģisko kvadrātu uz lapas. Lai būtu vieglāk uzzīmēt sigilu, Maģiskā kvadrāta lapu palieciet zem pirmās lapas. Cerams, ka lapas nav tik biezas, lai vismaz nedaudz redzētu cauri lapai maģisko kvadrātu. Tā tiešām būs vieglāk zīmēt.
Tad nu skatāmies ciparus un velkam simbolu… sigilu.  Tāds sanāca man.

 

 

Maģiskais aplis

Ceturtā metode ir izmantojot maģisko apli.
Darām visu, visu, visu to pašu, ko trešajā piemērā, tikai šoreiz izmantojam
šo apli. Šeit jāvelk līnijas pret pulksteņrādītāja virzienā.

 

          

 

 

Šajā metodē izmantoju to pašu teikumu, ko pirmajā un
otrajā. Lūk, mans sigils.

 

 

 

Aktivizēšana

Zīmēšana nav nemaz tik sarežģīta, vai ne?
Tagad ir pienākusi kārta sigila aktivizēšanai ar savu enerģiju. Tas arī nemaz nav tik grūti kā varētu likties.
Nolieciet priekšā savu sigilu. Ar acīm izejiet cauri katrai līnijai, katrai līknei… Atcerieties kā jūs to zīmējāt un ko jūs tajā brīdī jutāt. Aizveriet acis un iedomājieties, ka esat sasniedzis savu mērķi, izjūtiet to prieku, to laimi, kāda tā būs. Vizualizējiet to.
Ja jums vieglāk, varat arī meditēt. Dariet tā, kā jums šķiet vispareizāk. Tas ir jūsu sigils, tajā jābūt jūsu enerģijai, jūsu domām, jūsu sajūtām, tāpēc pēc brīvas izvēles.

Novietojiet šo sigilu tādā vietā, kur jūs katru reizi, ejot tam garām, varētu atcerēties par šo jūsu mērķi. Varat pat nēsāt to līdzi.. Uzlieciet telefona fonu. Pielieciet pie sienas. Neviens nezinās kas tas ir par simbolu un tās nozīmi, tikai jūs pats. Un tas ir pats labākais.
Vēlu jums laimi mērķu sasniegšanā un turpmākajā sigila veidošanā. J

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: