Faberlic vēsture

 

1997. gadā jaunais uzņēmējs Aleksejs Ničajevs izveidoja pirmo kosmētikas kompāniju Krievijā tiešās pārdošanas jomā ar nosaukumu “Russkaja linija”. Tajā laikā Aleksejs pievērsa uzmanību padomju zinātnieku ģeniālajam izstrādājumam – perfluorogļūdeņražu emulsijai, kas spēj paņemt skābekli no gaisa un piegādāt to dziļi ādas slāņos, bet ,pateicoties tam, ādas šūnas atjaunojas. Viņš iegādājās patentu šī unikālā skābekļa kompleksa izmantošanai kosmētikas līdzekļos – un pēc nepilna gada parādījās pirmā skābekļa kosmētikas līnija Krievijā.

 

2001. gadā “Ruskaja linija” tika pārdēvēta par Faberlic. No šī brīža kompānijai ir lieli plāni – iziešana starptautiskajā tirgū, ideālas “cena un kvalitāte” attiecības izveide, kas ļautu lietot augstas kvalitātes kosmētiku miljoniem patērētāju, kā arī efektīva biznesa plāna izstrāde, lai uzņēmējdarbībai varētu pievērsties tie cilvēki, kas vēlas veidot savu tiešās tirdzniecības biznesu.

 

2001. gadā sarīkotā reklāmas kampaņa nodrošināja negaidītus panākumus. Nepilnu 5 gadu laikā par sajūsminātām produkcijas piekritējām kļuva vairāk ka 5 miljoni sieviešu gan Krievijā, gan arī aiz tās robežām. Viņas visas uzticas kosmētikas kvalitātei un Kompānijas Faberlic Konsultantu profesionālajiem padomiem.

 

2005. gadā Faberlic kļuva par starptautisku kompāniju, atverot Pārstāvniecības 15 valstīs un ieņēma 87. vietu simts lielāko pasaules parfimērijas-kosmētikas kompāniju reitingā WWD Beauty Report International.

 

2006. gadā sākās Faberlic pirmais sociāli – ekoloģiskais projekts “Zaļās pilsētas”, kura mērķis – zaļo masīvu atjaunošana visā Krievijā. No 2006. gada līdz 2009. gadam kompānijas komanda ir iestādījusi vairāk nekā 100 tūkstošus kokus ar devīzi “Pilsētām – kokus, cilvēkiem – skābekli!”

 

2007. gads kļūst par īstu “izrāvienu” kosmetoloģijas jomā. Faberlic un japāņu Nikko-Chemical laboratorijas (Pasaulē plaši pazīstamais inovatīvo kosmētisko sastāvdaļu ražotājs) savstarpējās sadarbības rezultātā tika atklāta jauna skābekļa piegādes formula – “Divkāršā elpa” – Novaftem O2.

 

2008. gadā Faberlic ZTIC kopā ar M. Lomonosova vārdā nosaukto MVU Šūnu bioloģijas un histoloģijas katedru atklāja unikālu formulu RALA (dabiska R-alfa liposkābe), kas ir iekļauta antinovecošanas skābekļa kosmētikas sastāvā. Šajā pat gadā kompānija saņēma 2 jaunus  patentus, kas ļauj izmantot Rala formulu kosmētiskajos līdzekļos. Tikai viena gada laikā tika izlaisti vairāk kā 60 jauni Faberlic produkti! Šajā gadā kompānija ieņēma godpilno 86. vietu  simts lielāko pasaules parfimērijas-kosmētikas kompāniju (WWD Beauty Report International) reitingā.

 

2008. gadā ar Faberlic kompānijas atbalstu tika izveidota sabiedriskā organizācija EKA, kas šodien rīko vērienīgas akcijas saistībā ar meža masīvu atjaunošanu, nodarbojas ar cilvēku izglītošanu ekoloģijas jomā un cīnās ar ārējās vides negatīvo ietekmi. Pašlaik EKA nodaļas darbojas vairāk nekā 45 Krievijas reģionos.

 

2011. un 2012. gads – apvienošanās gadi: Faberlic pievienojās Edelstar, Infinum un Sengara kompānijas, lai katram pircējam būtu pieejami šo kompāniju piedāvātie produkti skaistuma un veselības vairošanai. Katram zīmolam ir liela pieredze darbā ar pircējiem, izveidotas izstrādes, kas turpmāk kalpos par pamatu jaunu kategoriju un Faberlic līniju izstrādei. Katalogs kļūst universālāks – tagad visu nepieciešamo mājai, skaistumam un veselībai var iegādāties pie viena Konsultanta!

 

2013. gadā Faberlic sāk iekarot modes tirgu, uzsākot bērnu apģērbu ražošanu un tirdzniecību. Par šīs kolekcijas dizaineri kļūst itāļu modelētāja Džermana Trovato, kura ir strādājusi ar tādiem zīmoliem, kā Ralph Lauren, Max Mara, Kiko u.c. Modes jomā Faberlic turpina to pašu stratēģiju, kādu pielieto parfimērijas un kosmētikas sektorā: padarīt kvalitatīvus produktus pieejamākus, pielietot inovatīvas tehnoloģijas un realizēt pašiem savas izstrādes, tai pat laikā ievērojot zemo cenu politiku. Pirmās Faberlic bērnu apģērbu kolekcijas kļuva pazīstamas kā “apģērbi ar vēsturi”: modeļiem, krāsu salikumiem, apdrukām un uzšuvēm bija īpaša nozīme – šīs kolekcijas stāstīja par izcilākajiem cilvēkiem un svarīgākajiem notikumiem Krievijas vēsturē.

 

2015. gadā tika izlaista skābekļa kosmētikas jaunā paaudze – “Air Stream”, Faberlic laboratorijas revolucionārā izstrāde. Kompleksa pamatā – tumerons un kurkumīns, kurus pirmo reizi izdevās iekļaut vienlaicīgi viena kosmētikas līdzekļa sastāvā, tai pat laikā pilnībā saglabājot sastāvdaļu lietderīgumu. Turklāt speciālisti bagātināja formulu ar Novaftem O2, kas padarīja to efektīvāku.

Šajā pat gadā Faberlic katalogā parādījās pirmā sieviešu apģērbu kolekcija. Pateicoties pievilcīgām cenām, kvalitatīvam šuvumam un aktīvai virzībai tirgū, ieņēmumi palielinājās par 50% – katru sekundi tiek pārdota viena kleita!

 

2016. gadā zīmols izstrādāja jaunu attīstības stratēģiju un kļuva par “celmlauzi” modes industrijā – koncepcija fast fashion (“ātrā mode”), kas ir lieliski piemērota mazumtirdzniecībai, pirmo reizi tika izmantota apģērbu tirdzniecībā ar katalogu starpniecību un tiešajā tirdzniecībā. No šī brīža katrā katalogā pircējus gaida total look tēls – pieaugušo un bērnu apģērbu kolekcija, aromātu, apakšveļas un dekoratīvās kosmētikas ražošana, kas pircējiem tiek piedāvāta ierobežotā daudzumā, kas demonstrē vienu no sezonas aktuālākajām modes tendencēm. Pārdošanas tempi pirmā pusgada laikā sasniedza 60%!

 

Faberlic turpināja padarīt augsto modi pieejamāku pircējiem. 2016. gada rudenī Faberlic izveidoja kopīgu kolekciju ar krievu dizaineri Aļonu Ahmaduļinu. Modes dizaineres veidotā kolekcija tika demonstrēta gada svarīgākajā modes pasākumā  – Mercedes-Benz Fashion Week Maskavā un izraisīja īstu sensāciju!

 

Šajā pat gadā Faberlic apvienojās ar Florange zīmolu – sieviešu un vīriešu apakšveļas, bižutērijas un aksesuāru tiešās tirdzniecības līderi, kā arī kompānija apvienojās ar zīmolu “DENAS MC” – unikālu medicīnas aparātu ražotāju. 18 gadu darbības laikā DENAS terapijas metodi oficiāli atzina Krievijas Veselības ministrija. Pateicoties šīs metodes pielietošanai, tika aizstāvētas 29 doktora grāda un medicīnas zinātņu kandidātu disertācijas, uzrakstīti vairāk nekā 1000 zinātniskie raksti, tostarp, 5 monogrāfijas un vairāk nekā 20 metodiskās rekomendācijas ārstiem.

 

Kompānijas galvenā attīstības tendence nākamajiem 10 gadiem – pārvērst Faberlic no parfimērijas un kosmētikas kompānijas par dzīvesstila, modes un stila kompāniju. Mēs izejam jaunos tirgos un atklājam sev jaunas produkciju kategorijas – apģērbi, trauki, zeķubikses un zeķes, apakšveļa, produkti mājai un veselībai. Turpmāk Faberlic pievienosies jaunas kompānijas, kuras padarīs mūsu biznesu vēl perspektīvāku, bet mūsu produkciju vēl daudzveidīgāku.

 

 

Lapā izmantoti materiāli no oficiālās SIA "Faberlic Baltija SIA" mājas lapas