Kokosriekstu eļļa – īsts brīnumlīdzeklis

 

 

Kokosriekstu eļļa kļūst ar vien populārāka ne tikai ēst gatavošanā, bet arī kā brīnumlīdzeklis skaistumkopšanā, veselības uzlabošanā un pat svara zaudēšanā.

 

 

Kokosriekstu eļļas sastāvā ir apmēram 90% tauki. Un vissvarīgākā eļļas sastāvdaļā ir piesātinātās taukskābes:

laurīnskābe (50%),
miristīnskābe (20%),
palmitīnskābe (9%) un
oleīnskābe (6%).

Laurīnskābe visbiežāk tiek uzsvērta, kura palīdz cīnīties ar vīrusiem un bakteriālām slimībām un, protams, uzlabo imunitāti.

 

Kokosriekstu eļļā vēl ir C, E, K un B grupas vitamīni, tāpēc to droši varam lietot vismaz tējkaroti dienā. Turklāt,  cilvēkiem ar lieko svaru, tā būs tieši laikā, jo kokosriekstu eļļa palīdz sadedzināt liekās kalorijas, kā arī samazina apetīti.

 

Man personīgi vislabāk patīk lietot kokosriekstu eļļu skaistumkopšanā. Eļļa tiešām ir īsts “superprodukts” un, ja vēl šo eļļu lietosiet ikdienā, tad noteikti ieekonomēsiet daudz naudas, jo nebūs jāpērk atsevišķi sejas krēmi, acu krēmi, ķermeņa losjoni un matu balzami.

 

 

Te būs daži perfekti veidi kur un kā šo brīnumlīdzekli lietot.

 

Uz sejas

Sausa, taukaina, sarkanīga sejas āda? Nav svarīgi kāda, bet kokosriekstu eļļa palīdzēs līdzsvarot jūsu sejas ādu un liks izskatīties veselīgai. Katru vakaru, pirms gulētiešanas, uzklājiet kokosriekstu eļļu uz sejas ādas, arī zem acīm un kakla zonā, un jau no rīta redzēsiet rezultātu. Un ja ir tendence uz sejas parādīties kādai pumpai, tad eļļa arī ar to tiks galā un, iespējams, tās nemetīsies nemaz.

 

Uz ķermeņa

Pēc dušas, kamēr ķermenis vēl silts, uzklājiet kokosriekstu eļļu, tā ātrāk eļļa uzsūksies ķermenī.
Arī ķermenis iegūs veselīgu un mirdzošu izskatu. Lietojiet to katru reizi pēc dušas, un ieziediet arī papēžus, kuras mēdz būt sausas.

Vēl kokosriekstu eļļai var pievienot cukuru, jūras sāli vai kafiju un izmantot kā skrubi, bet vislabāk izvēlēties sodu, jo soda ir smalkāka par iepriekš nosauktajiem produktiem un maigāk noberzīs lieko, sauso ādu no jūsu ķermeņa.

 

Matos

Matos, kokosriekstu eļļu var lietot dažādos veidos. Piemēram, stundu pirms matu mazgāšanas, iesmērējiet matos kokosriekstu eļļu, tad izmazgājiet kā parasti.
Var arī pēc matu mazgāšanas, mitros matos, nedaudz iesmērēt eļļu matu galos un tad izžāvēt. Kokosriekstu eļļa palīdzēs atjaunot matus, it īpaši, ja tiem ir tendence būt sausiem, kuri visvairāk ietekmējas no žāvēšanas un taisnošanas.


Kā zobu balinātājs

Jā, kokosriekstu eļļa arī palīdz tikt pie baltākiem zobiem.
Katru rītu paskalojiet muti ar eļļu kādas 20 minūtes. Vislabāk ieteiktu to darīt paralēli ar citiem rīta darbiem, piemēram, gatavojot brokastis, jo 20 minūtes no rītiem tiešām ir ilgs laiks.
Arī elpa kļūs svaiga.

 

Kokosriekstu eļļu var lietot arī zīdaiņiem, jo tajā nav ķīmisku vielu, kas varētu slikti ietekmēt jutīgo zīdaiņa ādu. Šī eļļa būs vislabākā izvēle pretēji tām, ko piedāvā veikalos.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: