Daži vienkārši soļi uz veselīgāku dzīvesveidu

 

Kreigs Nossels, “Discovery Vitality Wellness” vadītājs, ieteicis pāris elementārus soļus uz veselīgāku dzīvesveidu. Veids kā to izdarīt ir katru dienu, piemēram, lifta vietā izmantot kāpnes, katru dienu savai ēdienkartei pievienot kādu augli, izdzert vēl vienu papildus glāzi ar ūdeni vai atmest smēķēšanu.

 

Tad nu sāksim ar visa pamata pamatu veselīgākam dzīvesveidam – vingrošana. Nav obligāti jāiet uz trenažieru zāli vai speciāli skriet ārā. Pietiks sākumā tikai izmantot kāpnes lifta vietā. Protams, ir visdažādākie veidi kā sadedzināt savas liekās kalorijas darot jebko.
Noteikti vairums, savā darba vietā, saviem kolēģiem sūta e-pastus, lai kaut ko pateiktu. Vienkārši aizejiet pie viņiem un izrunājieties aci pret aci. Nav daudz, bet klāt pāris soļi dienā ir.
Novietojiet savu automašīnu tālākajā stāvlaukuma stūri no lielveikala un no savas darba vietas vai arī, braucot ar tramvaju vai autobusu, kāpiet ārā vienu pieturu ātrāk.
Katru dienu kārtojiet un tīriet savu māju (starp citu, tas ir vislabākais veids kā sadedzināt liekās kalorijas, kā arī tikt galā ar stresu).

Patiesībā, mēs tik ļoti daudz laika pavadām sēžot pie datora vai televizora, sarakstāmies un sazvanāmies pa telefonu, lai gan mēs varam iziet ārā ar draugiem kaut vai tikai pastaigāties.
Ir veikti daudzi pētījumi, kuros ir uzsvērti apdraudējumi mūsu veselībai, jo mēs pietiekami daudz nekustamies.
Bet izdarot tikai dažas pārmaiņas mūsu ikdienā, mēs varam kļūt veselīgāki un zaudēsim liekās kalorijas.

 

Ir pilns internets un daudz grāmatu par veselīgu ēšanu un diētām, kur pirmais solis ir izslēgt cukuru no savas ēdienkartes.
Protams, mēs varam izslēgt no savas ēdienkartes šokolādes, cepumus, kuros ir tiešām daudz cukura, BET gandrīz visos produktos, ko mēs lietojam savā uzturā, ir cukurs. Pat maizē ir cukurs.
Patiesībā, mēs apēdam apmēram 20 tējkarotes cukura ikdienā.
Tāpēc viens no mazajiem soļiem, ko savā ikdienā ieviest, ir izslēgt tikai veikalos nopērkamos saldinātos dzērienus un sulas. Patiesībā, tas pat ir ļoti liels solis uz veselīgāku dzīvesveidu. Pat no savas pieredzes varu teikt, ka tas palīdz zaudēt lieko svaru.  Tā vietā, labāk dzeram ūdeni.

 

Pēdējo 30 gadu laikā, pat vairāk, mūsu ēdienu un dzērienu porcijas ir dramatiski palielinājušās.
Deviņdesmitajos gados čipšu paku varēja nopirkt 2x, 3x mazākā iepakojumā nekā mūsdienās.
Un lielā “Draugu paka” 220g, bez problēmām iztukšojas pie vakara filmas vienai personai… un, protams, kā tad bez mērcītes.

Porciju lielumi nav tikai tāda veida uzkodās, bet gan arī uz mūsu šķīvjiem.
Mājas mēs ēdam no lieliem šķīvjiem, prieks ēst. Bet, ja mēs to pašu porciju uzliksim uz mazāka šķīvja, ēdiena porcija izskatīsies milzīga. Tāpēc, vēl viens solis uz veselīgāku dzīvesveidu ir ēst uz maziem šķīvjiem. Protams, tā mēs apmānām savas smadzenes… un tas ir tā vērts.

Vēl viens mazs solis ir izgreznot savu ēdienu. Izgreznot ar krāsainiem dārzeņiem. Darām kaut vai tāpat kā mūsu mammas bērnībā. Viņas veidoja no ēdiena figūras, dzīvnieciņus un cilvēciņus, lai mums būtu prieks ēst un tas nostrādāja…. vismaz man šis triks nostrādāja.
Un, protams, katru kumosu, katru figūriņu ēdam lēnām, izbaudām to.

 

Šie daži, mazie solīši jūs lēnām novedīs pie veselīga un skaista ķermeņa, ticiet man, kaut vai daži liekas bezjēdzīgi un smieklīgi. Tie tiešām ir viegli izpildāmi soļi ikdienā bez nekādām mocībām kā vairums diētu.
Tāpēc sākam tos ieviest jau šodien! Veiksmi! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: