Būt optimistam ir veselīgi

Cilvēkiem optimistisks skatījums uz dzīvi neviļus var palīdzēt cīņā ar sirds slimībām.

Izpētot aptuveni 600 cilvēkus, kam dzimtā bija novērota saslimšana ar sirds slimībām, tika konstatēts, ka optimistiem salīdzinājumā ar nīgrākajiem līdzpilsoņiem ir aptuveni uz pusi mazākas iespējas iedzīvoties sirdskaitē.

Džona Hopkinsa universitātes direktore Daiana Bekere iegūtos rezultātus skaidro ar optimistu zemākajiem stresa hormonu līmeņiem, kas pasargā no slimības attīstības.

Bekeres vadītā grupa apsekoja 586 pieaugušos vecumā no 30 līdz 59 gadiem, kam nebija sirds slimību simptomu, bet kuru brāļiem vai māsām agrīnā vecumā bija diagnosticētas sirdskaites. Visi pētījuma dalībnieki piedalījās personības testā un viņiem mērīja asinsspiedienu, cukura līmeni asinīs un tauku saturu ķermenī. Aptaujātajiem bija arī jāatbild uz jautājumiem, vai viņi ir diabētiķi, smēķētāji, vai ir pakļauti citiem sirds slimību riska faktoriem.

Pētījums atšķirīgiem tā dalībniekiem ilga 5 līdz 12 gadus. Pētījuma laikā 70 dalībniekiem, jeb 11,9 procentiem, bija problēmas ar sirdi, kas izpaudās sirdslēkmēs, sāpes krūškurvī, vai pat pacientu nāvē.

Zinātnieki konstatēja, ka optimistiem problēmas bija radušās uz pusi retāk nekā pesimistiem. Pozitīvās attieksmes pret dzīvi iespaids bija vērojams arī to pētījuma dalībnieku grupā, kam bija cita riska faktori, tajā skaitā smēķētājiem un cilvēkiem ar paaugstinātu holesterīna līmeni un lieko svaru.

Iegūtie rezultāti liecina, ka nedaudz jautrības dzīvē var novērst sirds slimības. Nākotnē pētnieki grib noteikt, vai patīkamas nodarbes samazina iespēju saslimt ar sirds slimībām. Pirms ilgāka laika zinātnieki ziņoja par humora veselīgo ietekmi – jautriem cilvēkiem ir mazāka iespēja agrīnā vecumā nomirt no sirdskaites.

Attīstītajās valstīs sirds slimības ir viens no galvenajiem mirstības cēloņiem, izraisot aptuveni trešdaļu no kopējā nāves gadījumu skaita.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: